تبلیغات
بچه های باصفای جنگ - دست نوشته ای از شهید علم الهدی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 اردیبهشت 1388 توسط قرایی

دست نوشته ای از شهید علم الهدی

من در سنگر هستم. دراین خانه محقر. در این خانه فریاد و سكوت، فریاد عشق و سكوت، در این سرد و گرم، سردی زمستان و گرمای خون، در این خانه ساكن و پرجوش و خروش. سكون در كنار رودخانه و هیجان قلب و شور شهادت، خانه نمناك و شیرین، كوچكی قبر و عظمت آسمان.

امشب پاس دارم. ساعت یك وسی ونه دقیقه، چه شب با شكوهی است! من به یاد انس علی ابن ابیطالب با تاریكی شب و تنهایی او می افتم. او با این آسمان پرستاره سخن می‏گفت. سر در چاه نخلستان می‏كرد و می‏گریست. در همین تاریكی شب علی برمی‏خاست و به نخلستان می‏رفت. فاطمه وضو می‏گرفت، پیامبر به سجده می‏رفت و حسن و حسین به عبادت می‏پرداختند. این خانه كوچك است، این سنگر، این گودی در دل زمین، این گونی های بر هم تكیه داده شده پر از حرف است، فریاد است، غوغاست ... صدای پر محبت اصغر و حرف زدن آرام رضا و خوش زبانی منصور؛ بغض گلویم را گرفته، قطرات اشكم هدیه‏تان باد. تنهایی عمیق‏ترین لحظات زندگی یك انسان است.

خدایا این خانه‏كوچك را براى من مبارك گردان. در این چند روز با خاك انس گرفته‏ام، بوی خاك گرفته‏ام. حال می‏فهمم كه علی ابن ابیطالب چگونه می‏فرماید: سجده‏های نماز، حركت اول، خم شدن روی مهر، این معنا را می‏دهد كه خاك بوده‏ایم. حركت دوم این معنا را دارد كه از خاك برخاسته‏ایم، متولد شدیم. حركت سوم رفتن دوباره به خاك، به این معناست كه دوباره به خاك برمی‏گردیم، مرگ. و حركت چهارم به این معناست كه دوباره زنده می‏شویم، حیات قیامت.

اما در این سنگر، همیشه در كنار این خاكیم و خاك پناهگاهمان است. درون سنگر با خود سخن می‏گویم. راستی چه خوب است از این فرصت استفاده كنم و با قرآن آشنا شوم. آیات خدا را بخوانم، حفظ كنم و سپس زمزمه كنم و بعد شعار زندگی قراردهم، باشد تا این دل پر هیجان و تپش را آرامش دهد. و بعد با آن برای خود توشه سازم و توشه را راهی سفرم گردانم و در انتظار شهادت بمانم و بمانم.

آیات جهاد را، شهادت، تقوی، ایمان، ایثار، اخلاص، عمل صالح ...همه را پیدا كنم و سنگر، كلاس درسم باشد و میعادگاه ملاقاتم با خدا شود. سنگر، محرابم گردد، خانه امیدم شود و قبله دومم. از فردا حتما بیشتر قرآن خواهم خواند.

در این خانه كوچك كه انتخاب كردم، روزها، لحظات به گونه‏ی می‏گذرد و شب ها به گونه‏ای دیگر. روزها در تنهایی با خود سخن می‏گویم و با دوستانم، در جمع. در لحظاتی كه اسلحه را بر دوش دارم به فكر ذوالفقار می‏افتم؛ به فكر ابوذر و دست پر توان او.... خدایا این اسلحه را در دست من به سرنوشت آن شمشیرها نزدیك بگردان.

گاهی این تصور غلط به ذهنم می‏آید كه در یك تكرار به سر می‏برم. یكنواختی و عادت را احساس می‏كنم. اما زندگی در این خانه كوچك كه یك قلب پرتپش است؛ یك دل خاكی است در زمین خدا، در متن پاكی، نمی‏تواند تكرار پذیر باشد. زیراكه لحظاتی با خدا سخن می‏گویم و ساعاتی را با شهدا و زمانی به خود می‏اندیشم و زمانی به خمینی روح خدا و زمانی لحظه‏ای هم. .. آری ... تنهایی موهبتی است الهی و در تنهایی می‏توان به خدا رسید.

روزها به فكر سربازان صدر اسلام و حماسه‏های آنها می‏افتم: جنگ بدر، غزوه احد، غزوه خندق، خیبر، تبوك و....آنها چگونه جهاد كردند و ما چگونه می‏توانیم به آنها نزدیك شویم. در این اندیشه‏ام كه قرآن درباره یاران پیامبر سخن می‏گوید:

مُحَمَّدٌ رَسولُ اللّهِ و الَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ علی الْكُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم ...

داش عباس درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
شهدا شمع محفل بشریتند
دوستانی که تمایل دارند در این وب
مطلب بزنند پیامشان را به عنوان
یک پست در وب قرار میدهیم

موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ